Haber Arama

Zeynep Mansur Kimdir? Zeynep Mansur Biyografisi

Doğum tarihi : 22.Nisan.1976
Zeynep Mansur kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Şarkıcı, Yazar
Zeynep Mansur doğum yeri : Ankara
Zeynep Mansur, 22 Nisan 1976 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Babası Mısırlı, annesi Türk’dür. Babası Mısır’da yaşarken o annesi ile beraber Ankara’da yaşadı. Babasını dört yaşından sonra hiç görmedi. Bir abisi vardır. 19 yaşında geçirdiği trafik kazasından sonra bir yıl yatağa bağlı kaldı. 1996 yılından itibaren istanbul’da yaşamaktadır.

1995 yılında Best Model Yarışması'nda 6.oldua başladı ve ilk olarak Bursa'da genç assolist Binnaz Avcı ile çalışan Zeynep Mansur, sahnelere ilk kez Bursa'da 'merhaba' dedi

Zeynep Mansur, 1995 yılında Maksim’de sahne aldı. İlk şarkı albümünü 2000 yılında “Beyaz Sevdalar” adlı ile çıkardı.

Faruk K’dan dans dersleri alan Mansur, ilk single’ı olan "Beyaz Sevdalar"ı, 2000 yılında yayınladı. Albüme adını verdiği bu şarkının sözlerini kendisi yazan Zeynep Mansur, bunu büyük aşk yaşadığı Beyaz’a (Beyazıt Öztürk) ithaf ettiğini itiraf etmişti.

2003 yılında çıkardığı ilk şiir kitabı "Sarı Saçlarını Kestim"in tüm geliri Darülaceze’ye bıraktı. Ardından, “Platonik Bir Aşk” ve “Gidiyorum Bu Aşktan” isimli romanları yayınlandı. Son olarak “Ben Erkek Olsaydım” isimli ilişkilere yönelik kitabı çıktı.

ayali olduğunu ve şu an hayalini yaşadığını söyleyen Mansur, şarkıcılığın yanı sıra yazarlık, modellik, oyunculuk, sunuculuk gibi bir çok farklı sektörde başarılı işlere imza attı.

TGRT’de 2003 yılında perşembe günleri 10.00-12.00 arasında yayınlanan spor-magazin programı "Tele Kritik" adlı programı sundu.

Zeynep Mansur, 2007 yılında sunuculuğunu Behzat Uygur ve Gamze Özçelik'in yaptığı ve jüri koltuğunda Olcayto Ahmet Tuğsuz, Ayşe Arman, Sema Çelebi, Alinur Velidedeoğlu ve Hande Ataizi olan İkinci sezon “Buzda Dans” adlı buz pateni yarışmasına katıldı. İlhan Mansız, Yasemin Hadivent, Magic Necmi, Merve Büyüksaraç, Hülya Yiğitalp, Ece Gürsel, Paşhan Yılmazel, Hasan Yılmaz, Atilla Taş, Umut Akyürek, Zeynep Mansur, Melih Gümüşbıçak ile yarıştı ve sonunda İlhan Mansız birinci oldu.

2013 yılında, albümle aynı adı taşıyan ve söz- müzikleri Eflatun (müzisyen), düzenlemesi Ozan Doğulu’ya ait ‘Yudum Yudum’ adlı şarkısının dışında; albüme Sezen Aksu ve Aslızen de destek verdi.

Albümleri:
2000 - Beyaz Sevdalar
2004 - Yüzde Yüz Severim
2006 - Sen Nasıl İstersen (maxi single )
2013 - Yudum Yudum (maxi single )
2016 - Yine Bana Zor Geliyor (maxi single )

Kitapları :
2003 - Sarı Saçlarımı Kestirdim ( şiir kitabı)
2004 - Platonik Bir Aşk(Roman)
2005 - Gidiyorum Bu Aşktan (Roman)
2009 - Ben Erkek Olsaydım (Roman)
2014 - Sonbahar

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 18.204.2.53

Yorum Yok

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.

Şarkıcı Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler

zeynep ecrin esila sude eymen elif erva zehra mina mihrimah azra eslem tuana aleyna arya nazende isimlerin anlamları