Faydalı Bilgi Arama

Gözleri iri göstermenin yolları

Makyaj yaparken en çok ilgiyi bakışlarımıza çekmek isteriz.  İri ve parlak bakışlar anında daha canlı görünmeni sağlar ve yorgunluk belirtilerini yok eder. Aşağıdaki ipuçlarıyla sen de her an daha iri ve daha parlak bakışlara sahip olabilirsin.İç köşeleri aydınlat

Bu bilinen en eski makyaj hilelerinden. Gözlerinin iç köşelerini aydınlatmak anında gözlerinin daha iri görünmesini sağlarken daha parlak bakışlara kavuşmana yardımcı olacak. Daha yoğun bir etki için aynı aydınlatıcıyı göz kapaklarının ortasına da uygula.

Kirpiklerin iç kısımlarına dikkat

Tightline denilen üst kirpiklerinin iç kısımlarına eyeliner çekmeyi dene. Siyah jel veya likiteyelinerınla yapacağın bu uygulama kirpik diplerinin daha yoğun görünmesine neden olacak. Böylece gözlerin de çok daha iri görünecek.

Gözaltlarını aydınlat

Yüzünün belli bölümlerini gölgeleyerek veya aydınlatarak yüz şeklini vurgulayabileceğini biliyorsun. Aydınlatıcıyı yüzünün ön plana çıkarmak istediğin bölümlerine uygulayarak vurgulayabilirsin.  Göz altlarını maskeleyerek tüm ilgiyi bakışlarına çekebilirsin.

Beyaz göz kalemi kullan

Alt kirpiklerinin iç kısımlarına siyah kalem çekmek gözlerini olduğundan daha küçük gösterebilir. Beyaz kalem çekmekse tam tersi bir etki yaratarak gözlerinin daha iri görünmesine yardımcı olacak. 

Kaynak: Makyaj.com

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 35.175.201.14

Yorum Yok

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.

Güzellik Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler

zeynep ecrin esila sude eymen elif erva zehra mina mihrimah azra eslem tuana aleyna arya nazende isimlerin anlamları