Rüya Arama

Rüyanın Başharfine Göre Arama

Rüyayı Yorumlama
  • Şimdi kağıda döktüğünüz rüyaları parçalara ayırdığımızı düşünerek, üzerlerinde analiz yapalım;
  • Rüyalarınızda gördüğünüz karakterleri tanımlayın. Kendinize bu karakterlerin kim olduğunu ve size hangi özellikleri sunduğunu gözden geçirin. Çoğu zaman gördüğünüz karakterlerin bir çok yönü, aslında sizi yansıtmaktadır. Örneğin rüyanızda annenizi görmeniz, aslında sizin kendi annelik içgüdülerinizi saptamanızdan ileri gelmektedir. Annenizde gördüğünüz özellikler, sizi de yansıtan özelliklerdir.
  • Kendinize, gördüğünüz rüyayı neden belirlenen zaman diliminde gördüğünüzü sorun. Bu sorgulama sonucunda gerçek hayatınızdaki olaylar ve durumlar ya da gün içinde yaşadıklarınız sizi o zaman diliminde gördüğünüz rüyayı görmeye yönlendirmiştir.
  • Rüyanızda bazı kelime oyunlarının ortaya çıktığını düşünün. Bilinçaltınız bu durumu mizah, metafor ya da argo sözcükler yoluyla anlamlandıracaktır. Örneğin rüyanızda uçak görürseniz, bu belki de sizin rüyanızda, uçmak istediğiniz anlamını taşır. Başka bir örnekle rüyanızda akşam yemeği için rezervasyon yaptıracaksınız, bu durum sizin tereddüt içinde ya da çekingen mizaçta bir insan olduğunuz anlamını taşıyabilir ya da rüyanızda yolda giderken birini geçiyorsunuz, bu durumda herhangi bir sınavı geçmekle ilgili endişeleriniz olduğu anlamını taşıyabilir. Rüyalarda gördüğünüz olaylarla, yeni çıkarımlar elde edebilirsiniz!
  • Rüyanızda hakim olan genel ruh hali ve baskın olan duygu hangisidir?
  • Rüyayı tekrar yaşamaya çalışın ve bu sefer kafanızda farklı karakterler ve nesneler canlandırın. Bu nesneler ve karakterlerle diyalog kurduğunuzu düşünüp, ardından onlara karşı neler hissettiğinizi açıklayın.
  • Sembolik olarak gördüğünüz ve varlığına inandığınız tüm nesneleri açıklığa kavuşturun, sizde çağrıştırdığı anlamları bulmaya çalışın. Bu sembolleri yorumlarken rüya tabirleri sözlüklerinden yararlanın. Kullanacağınız bu sözlükler size doğrudan anlamı vermese de kafanızda bir şeylerin canlanmasını sağlayacaktır. Bazen size sembolik ve önemsiz gibi görünen ayrıntılar rüyayı anlamlandırmanızda çok büyük görev görebilirler.
  • Rüyalarınızda gördüğünüz sembollerin ve görüntülerin listesini çıkarın ve sizde çağrıştırdığı anlamları yazın. Zamanla bu görüntüleri rüyalarında tekrar görmeye başlayabilirsiniz. Ancak şunu da unutmayın ki, bu sembollerin anlamları rüyalarınızda zaman içinde değişmeye ve farklı anlamlar vermeye de başlayabilir.
zeynep ecrin esila sude eymen elif erva zehra mina mihrimah azra eslem tuana aleyna arya nazende isimlerin anlamları