Rüya Arama

Rüyanın Başharfine Göre Arama

Rüyaları Hatırlama Yöntemleri
  • Rüyaları hatırlayabilmek için oldukça fazla çaba harcamamız gerekir. Rüyalarınızı hatırlamanıza yardımcı olacak ana noktalardan bahsedecek olursak;
  • Yatağınıza yatıp uyumadan önce zihninizi boşaltın ve rahatlayın. Kafanızda zihninizi bulandıracak ve gördüğünüz rüyayı unutmanıza neden olacak tüm düşüncelerden arının. Kendinizi, ‘sabah uyandığımda gördüğüm rüyayı hatırlayacağım’ diyerek telkin edin. Bu şekilde kendinize bir teknik oluşturabilir ve rüyalarınızı daha rahat hatırlayabilirsiniz. En önemli noktalardan biri de rüyalarınızı hatırlayabileceğiniz konusunda olumlu düşünmenizdir.
  • Düzenli uyuma ve uyanma saatleri belirleyin. Bu rutini oluşturduğunuz takdirde belli bir düzende rüya görmeye ve hatırlamaya başlayabilirsiniz.
  • Alkol tüketiminden kaçının. Alkol tüketiminin yanı sıra uyuma vaktine yakın yediğiniz aşırı yağlı yiyecekler de metabolizmanızda değişime yol açacağından rüyaları hatırlamanızı olumsuz etkileyebilir.
  • Yatağınızın yanında kalem ve kağıt bulundurun. Böylelikle rüyalarınızla ilgili hatırladığınız kısımları yazabilirsiniz. Ayrıca yatağınızın yanında küçük bir lamba bulundurmanızın da faydası olabilir. Gece yarısı rüyanızdan uyandığınız takdirde hatırladıklarınızı daha rahat yazabilmek adına bu şekilde düzenek oluşturmuş olursunuz.
  • Uyandığınızda yataktan hemen kalkmayın. Uykudan uyandığınızda yatağınızda uzanmaya devam edin, gözlerinizi kapalı tutun ve olabildiğince az hareket edin. Ardından rahatça ve yavaş bir şekilde kalkın. Daha sonra sakin kafayla gördüğünüz rüyayı düşünüp tanımlamaya çalışın, rüyanız hüsran dolu mu, korkutucu mu yoksa mutluluk verici miydi?
  • Rüyalarınızla ilgili yazabildiğiniz tüm detayları ne kadar sürerse sürsün yazın. Hatta kayda değer bulmadığınız kısımları da yazın, bu şekilde analiz yapmanız daha kolay olacaktır. Gördüğünüz rüyayı yargılamayın ya da size herhangi bir anlam ifade etmediyse endişelenmeyin. Rüyalarınızı yazmayı alışkanlık haline getirin.
  • Yazmanın yanı sıra, rüyalarınızı çizmek de faydalı olabilir. Çizdiğiniz bir resim yazacağınız bin kelimeden daha etkili olabilir.
  • Rüyalarınızı paylaşmayı ve başkalarıyla onlar hakkında konuşmayı alışkanlık haline getirin. Rüyalarınızı idrak etmeniz ve onları gerçekliklerle örtüştürmeniz, daha sonra hatırlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Hevesiniz kırılmasın! İlk başta rüyanızın sadece bir kısmını hatırlayacaksınız, ancak rüyanız üzerine çalışırsanız ve odaklanırsanız rüyanızın diğer parçaları da zihninizde yavaş yavaş oturmaya başlayacaktır. Zamanla rüyalarınızın çok büyük parçalarını hatırlayıp, son olarak da rüyanızın tamamını zihninizde canlandırabileceksiniz.
zeynep ecrin esila sude eymen elif erva zehra mina mihrimah azra eslem tuana aleyna arya nazende isimlerin anlamları