Arama

Tatlı Patates Püresi

Henüz yeme fonksiyonu çok gelişmemiş olan bebekler için tatlı patates püresi yemeği kolay yenilebilir yapısıyla bebeklerin seveceği bir yemektir.

Bebek Mutrfağının Vazgeçilmezi ‘’

Malzemeler:

Toplam 750 gram ağırlığında 2 tatlı patates ile 2 bardak (500ml) püre yapılabilir.

Bebekler ve küçük çocuklar arasında çok popüler olan – aynı zamanda lifli ve A vitamini deposu – tatlı patatesler, yumuşak ve lezzetli yapısıyla tercih edilir. Her çeşit renkte tatlı patates taze patates ve yer elmasıyla püre yapabilirsiniz.

Yapılışı:

  • Fırını, 200 derecede ısıtın. Çatal yardımıyla patateslere birkaç delik açın ve patatesleri, fırın tepsisine yerleştirin. İç kısmı yumuşayana ve kabuğu büzüşene kadar, 45-60 dakika boyunca fırında pişirin.
  • Patatesleri, ortadan boyuna kesin. Geniş metal bir kaşık kullanarak, iç kısmını çıkarın. Blender veya mutfak robotu yardımıyla püre hâline getirin. Püreyi bebeğiniz için uygun olan bir kıvama getirmek için; su, anne sütü veya mama ile inceltin.
 

Yemeğin muhafaza edilmesi: Patates püresi, havası alınmış bir kabın içinde buzdolabına konularak, en fazla 3 gün ya da Küçük parçalara ayrıldıktan sonra paketlenip dondurucuya koyularak, en fazla 3 ay muhafaza edilebilir.

Biraz Çeşitlilik Katın: Bebeğiniz büyümeye başladıkça, daha yoğun püreler yiyebilir. Bu dönemde, patatesin sadece bir bölümünü ezerek diğer katı kısımlarıyla beraber, bebeğe verebilirsiniz. Bebeğinizin sindirimi için de sorun yaratmayacak bir yemek olan tatlı patates püresi yapımı oldukça kolay bir yemektir. Bebek yemekleri arasında en yaygın olanlarından biridir. Aynı zamanda ilerleyen yaşlarda çocuklarınıza devamlı yedirebileceğiniz bir yemektir.

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 54.158.25.146

Yorum Yok

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.

Bebeklerde 24-48 Ay Dönemi Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler